baner

UWAGA: Zdjęcia i filmy mogą przedstawiać różne warianty produktu. Cena odpowiada jednostce miary.

Schleich 14568 Stegozaurus (SLH 14568)

CENA: 50.55

dostępność: wysyłamy w ciągu 24h

150 milionów lat temu Ziemię zamieszkiwał wielki, ciężki stegozaur. Na grzbiecie miał wielkie płyty kostne, a na silnym ogonie ostre kolce.
Stegozaur był prawie rozmiarów autokaru: do dziewięciu metrów długości i czterech metrów wysokości. Przez długi czas był uważany za najgłupszego dinozaura, ponieważ jego mózg nie przekraczał wielkości piłki do ping-ponga. Ważył tylko 80 gramów przy masie ciała 4,5 tony. Dzisiaj uważa się, że miał w ogonie rodzaj „drugiego mózgu”. Chociaż był roślinożercą i żywił się nisko rosnącymi paprociami, jego zęby były zbyt ostre, aby mógł żuć – przypominały małe brzeszczoty. Aby rozdrabniać rośliny w żołądku, połykał kamienie.

Firma Schleich jest producentem unikatowych, kolekcjonerskich figurek już od lat 50-tych XX wieku. Jej filozofią jest dostarczanie najwyższej jakości produktów, stworzonych tak realistycznie i naturalnie jak to tylko możliwe, co stanowi o ich nieocenionym aspekcie edukacyjnym. Firma oferuje wiele serii tematycznych, dzięki czemu każdy może znaleźć coś dla siebie.

Wiek: od 4 do 12 lat.

Wymiary: 15 x 10,5 x 11 cm.